Şapka ve Fil Yayınevi
Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı

Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı


Kitap ve çocuk arasındaki o büyülü bağ, anne ve babanın bilinçli davranışıyla kurulur. Masallarla anne karnından itibaren başlayan süreç, bebeklik dönemiyle devam eder. Bu süreçler okuma alışkanlığının ilk adımını oluşturur. Kitaplara dokunarak büyüyen bir bebek; hayal gücünü geliştirmeyi başaran bir çocuğu ve yarınını sağlam temellere dayandıran bir yetişkini var eder. Yani erken yaşlarda kitapla tanışan çocukların, kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artar; bunabağlı olarak yaratıcı zekâ, dinleme ve konuşmayeteneği gelişir. Bu çocuklar yaşam boyu öğrenmeye ve kendini geliştirmeye devam eder ve böylece kendinden sonraki kuşaklara da örnek olurlar.

Kitap okumak için herhangi bir yaş veya belli bir zaman dilimi bulunmaz. Örneğin; bebekler onlar için hazırlanan kitaplara bakabilir ve dokunabilir, okunan kelimelerin ritmini ve kafiyesini duyarak hoşlarına giden sesleri taklit edebilirler.

Günümüzde teknoloji ile erken yaşta tanışan çocukları, kitapların büyülü dünyasına dahil edebilmek için ebeveynlerin çaba göstermesi gerekir.

Peki neler yapılmalı?

Ana Sayfa / Şapka ve Fil Yayınevi

Şapka ve Fil Yayınevi
Şapka ve Fil Reklam Ajansı A.Ş.
markasıdır.


Gizlilik

Üyelik Sözlemesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Gizlilik Sözlemesi

Güvenlik

Web sitemiz üzerindeki işlem güvenliğiniz; "128 Bit Rapid SSL Sertifikası" ile sağlanmaktadır.
Visa / Mastercard / SSL

İletişim

Çayyolu Mah. Mavi Ladin Sitesi 2689 Sok. No: 4/129 Çankaya - Ankara

   : (0312) 496 29 00
  : info@sapkavefilyayinevi.com